Вентиляторний доводчик (фанкойл)

Функції фанкойла

Теплові умови в кімнатах є змінними і залежать від багатьох факторів, погоди за вікном, пристроїв, які виробляють тепло, освітлення або кількості людей, з якими ми перебуваємо. Щоб забезпечити відносно постійні умови, оптимальну температуру, слід подумати про пристрій, що буде регулювати, охолоджувати або нагрівати температуру всередині. Фанкойл – це такий пристрій.

Фанкойл може бути встановлений як в офісі, в аудиторії, так і в квартирі. Взимку він нагріває повітря в кімнаті як обігрівач, а влітку охолоджує. Основним завданням фанкойлів є поліпшення вентиляції в будівлі, квартирі або будинку і підтримку заданої температури в приміщенні.

фанкойл

Така система кондиціонування може не тільки охолоджувати, але і обігрівати приміщення. Причому, ці завдання можна розділяти. Тобто, система буде одні приміщення охолоджувати і одночасно інші обігрівати. Наприклад, якщо на об’єкті використовуються чотирьох-трубні фанкойли, то одночасно можна охолоджувати одні приміщення і гріти інші. Температура регулюється за допомогою пульта дистанційного керування.

Установка фанкойлів – справа трудомістка і складна, потребує проведення багатьох розрахунків і обліку різних моментів. Щоб система клімат-контролю була ефективною, вигідною і довговічною, скористайтеся послугами надійних фахівців.

Особливості монтажу фанкойлів

Якщо установка фанкойлів була проведена неправильно, виробниче обладнання може перегрітися і зламатися. Тому якщо вам потрібна надійна і довговічна система клімат-контролю, нехай монтажем займуться досвідчені фахівці.

Особливо важливим є етап проектування. Майстри повинні правильно оцінити об’єкт, підібрати місце установки обладнання, розробити проект майбутньої системи кондиціонування, а також розрахувати гідравлічну систему і підібрати обладнання. Якщо на цьому етапі була допущена промашка, всі старання щодо дотримання рекомендацій виробника будуть абсолютно марні.

Конструктивні варіації фанкойлів досить різні, але принцип роботи, підключення магістралей для теплоносія і дренажу, а також управління і електричне живлення – багато в чому схожі.

Монтажем кліматичної техніки для промислового призначення повинні займатися майстри зі спеціальними профільними навичками, щоб уникнути різних порушень і помилок. У компанії ВАШ ІНЖИНІРИНГ працюють висококласні монтажники з великим досвідом роботи, які виконають всі роботи якісно і чисто.

Перелік робіт при плановому технічному обслуговуванні вентиляторного доводчика (фанкойла).

  1. Зовнішній огляд устаткування, перевірка кріплень, огорож і конструкцій блоку.
  2. Перевірка робочої фазного і лінійної напруги.
  3. Тестування пульта управління.
  4. Перевірка стану повітряних фільтрів, чистка або заміна при необхідності.
  5. Зовнішня чистка вузлів та елементів блока.
  6. Перевірка роботи дренажної системи, при необхідності чищення (продування) дренажної системи (до стояка або до розгалуження).
  7. Перевірка робочого струму електросилових частин по відношенню до номінального.
  8. Перевірка стану силових і керуючих ланцюгів обладнання, при необхідності підтягування різьбових з’єднань проводів.
  9. Перевірка лопатей вентиляторів.
  10. Антибактеріальна обробка теплообмінника.